Świąteczna zbiórka dla podopiecznych Fundacji

Po raz pierwszy organizujemy zbiórkę materiałów edukacyjnych, gier i zabawek dla podopiecznych Fundacji!

Dzięki zaangażowaniu studentów i studentek psychologii Uniwersytetu Gdańsku, zorganizowaliśmy wolontariat dla potrzebujących dzieci i aktualnie jednego dorosłego pacjenta. Z jakimi trudnościami zmagają się nasi podopieczni?

  • 1,5-roczna Milenka, po przeszczepie szpiku kostnego, nadal przebywa w szpitalu i jeszcze nie mówi. Jest przeznaczona do procesu adopcyjnego (jej rodzice zrzekli się praw rodzicielskich), jednak potrzebuje wolontariuszy, którzy spędzą z nią czas, będą okazywać ciepło, zainteresowanie i stymulować mowę. Badania przeprowadzone w Baby Lab UW wskazują, że patrzenie się na twarze, a dokładnie usta i oczy dorosłych mówiących osób, jest silnym stymulatorem rozwoju tej zdolności u dzieci! Obecność drugiego człowieka jest kluczowa, aby mowa Milenki mogła rozwijać się prawidłowo.

  • 5-letni chłopiec po dwuletnim leczeniu chemią ostrej białaczki limfoblastycznej ma znaczące trudności z zachowaniem (w tym epizody autoagresywne) oraz niezwykle niskie zasoby podtrzymywania uwagi. Jego stan zdrowia jest stabilny, jednak dziecko wymaga wsparcia w zakresie treningu umiejętności społecznych oraz ćwiczenia zdolności uwagowych.

  • Michał ma 38 lat i jest po poważnym urazie mózgu, którego doznał w wyniku wypadku komunikacyjnego. Ma przyznany znaczny stopień niepełnosprawności i potrzebuje nieustannego wsparcie w zakresie stymulowania mowy, myślenia abstrakcyjnego oraz zdolności planowania. Niestety, jedyna forma wsparcia, jaka mu „przysługuje” to fizjoterapia, która jest niezwykle ważna, jednak niewystarczająca.

Nasi wolontariusze i wolontariuszki dają już od siebie swoje wielkie serca i czas, potrzebują jednak także materiałów edukacyjnych, gier, zabawek do pracy z podopiecznymi.

Dołącz do naszej akcji w tym szczególnym, świątecznym czasie!

Wrzuć do kartonu puzzle, materiały edukacyjne, zabawki, pluszaki, kolorowanki!  Pamiętaj, że muszą być niezniszczone i kompletne (przyjmujemy rzeczy nowe oraz używane).

Akcja odbywa się od 6.12. do 22.12.2022 na terenie Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego (ul. Bażyńskiego 4, od razu przy wejściu) oraz ścianki wspinaczkowej Elewator (ul. Droszyńskiego 15 H w Gdańsku).

Bądźmy razem na fali!