Ludzie Fundacji

ikona_ster

Ludzie Fundacji

Wszystkie osoby tworzące Fundację pracują w oparciu o metody naukowe z obszaru psychologii, medycyny i pedagogiki, cenią ideę ciągłego dokształcania się, a ich pasją jest  praca z ludźmi. 

Zarząd Fundacji

  • icon

Paulina Golińska

prezeska Fundacji

Psycholożka. Pracownik naukowo-dydaktyczny w Zakładzie Neuropsychologii Uniwersytetu Gdańskiego. Prowadzi badania dotyczące poznawczych mechanizmów choroby Parkinsona. Doświadczenie kliniczne zdobywała m.in. w Szpitalu Uniwersyteckim im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy oraz na Oddziale Psychiatrycznym GCM w Bydgoszczy. Uważa, że neuropsychologia kliniczna, czyli praca z pacjentami jest bezpośrednio związaną z nauką, dlatego podobnie jak medycyna wymaga nieustannego śledzenia nowych odkryć oraz możliwości terapeutycznych. Celem Pauliny jest budowanie mostu pomiędzy nauką a praktyką i coraz lepsze komunikowanie tych dwóch obszarów.

W fundacji Paulina zajmuje się kwestiami organizacyjnymi oraz diagnozą i rehabilitacją neuropsychologiczną. Jej praca diagnostyczna jest superwizowana.

W czasie wolnym uwielbia czytać książki (zawsze w towarzystwie swojego królika), jeździć na łyżwach oraz grać w badmintona i chodzić po górach. Od czasu do czasu maluje akwarelą.

  • icon

Magdalena Iwanowska

wiceprezeska Fundacji

Psycholożka społeczna, edukatorka, aktywistka. Absolwentka psychologii organizacji, zarządzania i marketingu oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pracowniczka naukowo-dydaktyczna w Zakładzie Psychologii Ekonomicznej i Psychologii Organizacji na Uniwersytecie Gdańskim. 

Prowadzi wykłady, warsztaty i szkolenia z obszaru psychologii w mediach i marketingu oraz pomaga rozwijać innym kompetencje społeczne. Realizuje badania dotyczące wpływu mediów, w tym mediów społecznościowych, na dobrostan psychiczny, społeczny i fizyczny nastolatek i nastolatków. Od 15 lat jest związana z instytucjami, których celem jest wszechstronna, nieszablonowa i przyjazna edukacja dzieci i młodzieży. Wspiera organizacje trzeciego sektora w obszarze komunikacji, budowania marki, a także praktycznego wykorzystania technologii.

W fundacji Magda zajmuje się kwestiami organizacyjnymi, prowadzi działalność edukacyjną i szkoleniową oraz dba o komunikację z otoczeniem.

W wolnym czasie czyta reportaże i książki historyczne, biega, odwiedza muzyczne festiwale, a ostatnio odkrywa tajniki żeglarstwa.

Rada Fundacji

  • icon

Ilona Bidzan-Bluma

członkini Rady

Neuropsycholożka, specjalistka z psychologii klinicznej, trenerka EEG-Biofeedback, doktorantka Uniwersytetu Gdańskiego. Od ponad 10 lat pracuje praktycznie z pacjentami, przeprowadzając diagnozy i terapie neuropsychologiczne. Jest współautorką polskiej wersji testu neuropsychologicznego Neurotax. Autorka ponad 20 artykułów naukowych i popularnonaukowych dot. przede wszystkim neuropsychologii. Współautorka książki „Umysł lubi tworzyć. Ćwiczenia pamięci i innych funkcji poznawczych na każdy dzień miesiąca”. Uhonorowana tytułem “Ambasador SM” przyznawanym przez Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego za zrealizowanie i rozpowszechnianie filmu dokumentalnego “SM” o osobach chorujących na stwardnienie rozsiane.

W wolnym czasie lubi tworzyć ćwiczenia terapeutyczne. Zimą uwielbia jeździć na snowboardzie, wiosną delektować się spacerami w trójmiejskich parkach, a latem spędzać czas na Kaszubach. Wieczorami najbardziej lubi pochłaniać dobrą literaturę i filmy dokumentalne.

Mariusz Cieślak

członek Rady

Psycholog. Adiunkt w Zakładzie Psychologii Społecznej i Badań nad Rodziną Uniwersytetu Łódzkiego. Na co dzień i w ramach pracy naukowej zajmuje się problematyką zasobów psychospołecznych u osób z chorobami somatycznymi i ich rodzin. Jego działalność naukowa skoncentrowana jest wokół zagadnień z pogranicza psychologii rodziny, psychologii klinicznej, psychologii zdrowia, psychoonkologii, psychologii stresu i radzenia sobie. Doświadczenie kliniczne zdobywał m.in. w szpitalu Mikołaja Kopernika w Łodzi oraz na oddziałach psychiatrycznych w Wojewódzkim Samodzielnym Zespole Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej im. Prof. Eugeniusza Wilczkowskiego w Gostyninie.

W swojej pracy łączy doświadczenie praktyczne i wiedzę, wykorzystując zależności, jakie występują między psychiką a zdrowiem fizycznym. Pomaga innym w rozwijaniu psychologicznych i społecznych zasobów, umożliwiających skuteczne radzenie sobie i przystosowanie się do życia z chorobą.

W wolnym czasie czyta książki, gra na fortepianie, podróżuje i spędza czas ze swoimi przyjaciółmi.

Współpracownicy i współpracowniczki

Tamara Walczak-Kozłowska

Psycholożka, adiunkta pracująca w Zakładzie Neuropsychologii Instytutu Psychologii UG. Jej zainteresowania badawcze skupione są wokół zagadnień psychologii i neuropsychologii rozwoju. Obecnie realizuje grant badawczy poświęcony ocenie efektywności mechanizmów uwagowych rozważanych jako predyktor gotowości szkolnej dzieci urodzonych bardzo przedwcześnie. Posiada doświadczenie zawodowe zdobyte jako psycholog w poradni psychologiczno-pedagogicznej oraz jako specjalistka ds. badań jakościowych w agencji badawczej. Prywatnie jest miłośniczką książek, gór i jogi.

 

Małgorzata Grubba

Absolwentka prawa i studentka psychologii. Na obecnym kierunku zainteresowała się psychologią dzieci i młodzieży oraz psychologią kliniczną. Na co dzień pracuje jako asystent prawny w jednej z gdańskich kancelarii adwokackich. Była członkiem Studenckiej Uniwersyteckiej Poradni Prawnej w Gdańsku w Sekcji Praw Człowieka. W fundacji doradza w sprawach prawnych.

Prywatnie interesuję się kinem oraz fotografią analogową. Uczy się również języka francuskiego oraz gry w tenisa.

Michał Zwiefka

Psycholog, absolwent Uniwersytetu Gdańskiego na kierunkach psychologia i biologia medyczna. Uczestniczył w kliku projektach naukowych ze styku psychologii i medycyny, biorąc udział m.in. w prowadzeniu badań, konferencjach oraz mniej porywających, chociaż równie istotnych kwestiach formalnych, jak zgoda komisji bioetycznej. Na co dzień pracuje z testami psychologicznymi, szczególną uwagę skupiając na psychometrii, metodologii oraz bezpieczeństwie klinicznym. Poza tym w dziedzinie psychologii interesują go choroby neurodegeneracyjne.

Prywatnie lubi każdy rodzaj aktywności fizycznej – od pływania przez żonglowanie po siłownię. Interesuje go także Urugwaj, dlatego z zamiłowaniem uczy się języka hiszpańskiego.

Aga Basałygo

Psycholożka w trakcie specjalizacji z Psychologii Klinicznej w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Specjalność szczegółowa: neuropsychologia. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, która najbardziej ceni sobie pracę z pacjentem. Na co dzień przeprowadza diagnozy neuropsychologiczne oraz wspiera pacjentów na Oddziale Neurologicznym z Oddziałem Udarowym w 5. Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką w Krakowie. Chcąc podnosić swoje kwalifikacje, w wolnych chwilach uczestniczy w specjalistycznych szkoleniach z zakresu neuropsychologii oraz zbiera doświadczenie na stażach specjalizacyjnych. Czując, że nie tylko wiedza z zakresu funkcjonowania mózgu jest ważna w kontakcie z drugim człowiekiem, ma również na swoim koncie ukończony I poziom Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (i na tym na pewno nie zakończy swojej przygody z TSR) oraz studia podyplomowe z obszaru Psychoonkologii Klinicznej.

W wolnych chwilach uwielbia długodystansowe wędrówki, grę na ukulele oraz spotkania ze znajomymi. Czerpie energię z fotografowania zachodów słońca, tańca i gotowania

  • icon

Julia Balcerowska

Psycholożka ze specjalnością z Psychologii Klinicznej oraz Psychologii Międzykulturowej i Rodzaju na Uniwersytecie Gdańskim. Certyfikowana specjalistka w obszarze Poradnictwa Psychologicznego i Interwencji Kryzysowej. Pracownik naukowo-dydaktyczny w Zakładzie Psychologii Osobowości i Psychologii Sądowej. W swojej rozprawie doktorskiej podejmuje problematykę podmiotowych uwarunkowań uzależnienia od portali społecznościowych. Autorka artykułów naukowych i popularnonaukowych dot. tematyki zdrowia psychicznego. Odbyła staż naukowy na Uniwersytecie w Bergen w Norwegii, prowadząc badania w obszarze uzależnień behawioralnych. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej na Oddziale Psychiatrycznym, Poradni Zdrowia Psychicznego oraz Poradni Leczenia Uzależnień, a także w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Gdyni. Obecnie wspiera osoby doświadczające przemocy i kryzysów życiowych, prowadząc indywidualne konsultacje psychologiczne w Fundacji Centrum Praw Kobiet w Gdańsku. Realizatorka wielu szkoleń, warsztatów i spotkań psychoedukacyjnych z zakresu zdrowia psychicznego, interwencji kryzysowej, pomocy psychologicznej, a także problematycznego korzystania z mediów cyfrowych i uzależnień behawioralnych.

W wolnym czasie uwielbia wyruszać w małe i wielkie podróże, spacerować po lesie z psem, spotykać się z przyjaciółmi i pielęgnować zieleń na swoim balkonie. Jest miłośniczką teatru i literatury pięknej.

Weronika Figurska-Zięba

Nauczycielka z powołania i pasji. Ukończyła studia licencjackie i magisterskie z matematyki o specjalizacji nauczycielskiej na Uniwersytecie Gdańskim, Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki. Obecnie w trakcie studiów podyplomowych z neurodydaktyki, które podjęła, by jeszcze lepiej rozumieć uczniów i uczennice. W sposób nieszablonowy uczy matematyki i informatyki w Szkole MentalArts w Gdańsku.

Autorka bloga MatEduAkcja i profilu @MatEduAkcja na Facebooku, na którym dzieli się pomysłami na ciekawe lekcje matematyki oraz tworzy kreatywne karty pracy dla uczniów. Koordynatorka i instruktorka projektu Brave Kids w Gdańsku, który jest projektem edukacyjno-artystycznym, łączącym ze sobą dzieci z całego świata. Realizowała warsztaty rozwijające kreatywność i logiczne myślenie, między innymi dla Inkubatora Sąsiedzkiej Energii Gdańsk Chełm.

Największą przyjemnością jest dla niej obserwowanie, jak dzieci chłoną wiedzę, która z pozoru może wydawać się mało interesująca.

Wolontariusze i wolontariuszki

Julia Godzwon

Jestem studentką piątego roku psychologii Uniwersytetu Gdańskiego i bardzo się cieszę, że wybrałam właśnie ten kierunek. W toku studiów realizuję specjalność neurobiopsychologia, co ściśle wiąże się z moimi zainteresowaniami z tej dziedziny nauki – neuropsychologią i fizjologią człowieka. Od 2018 roku jestem członkiem Koła Badań Psychologicznych Experior, w ramach którego miałam okazję uczestniczyć w konferencjach, projektach i badaniach naukowych. Od początku 2021 roku angażuję się również w Centrum Wsparcia Psychologicznego UG, biorąc udział w działaniach edukacyjnych związanych ze zdrowiem psychicznym i udzielając wsparcia koleżeńskiego w ramach rozmów ze studentami. W przyszłości chciałabym pracować jako psycholog praktyk (obecnie najbliżej mi do obrania drogi psychoterapeutki), a być może zdecyduję się również kontynuować rozwój naukowy.

Prywatnie interesuje mnie historia sztuki oraz teatr. Czas wolny najchętniej spędzam w towarzystwie narzeczonego i przyjaciół. Od czasu do czasu haftuję i uczę się języka włoskiego. Lubię też śpiewać i gram na gitarze.

Emma Nawrocka

Absolwentka studiów filozoficznych i socjologicznych, studentka psychologii o specjalności psychoseksuologia. Na obecnym kierunku zainteresowała się psychologią rodziny, psychologią dzieci i młodzieży oraz neuropsychologią. Na co dzień pracuje z dziećmi z zaburzeniami rozwojowymi jako terapeuta. Była członkiem Koła Badań Psychologicznych Experior. Pomaga w badaniach naukowych oraz w organizowaniu konferencji. Laureatka stypendium rektora.

Szczególną sympatią darzy styl i muzykę lat 50. i 60., książki biograficzne oraz kinematografię (szczególnie stare, polskie filmy). Lubi spędzać czas na rysowaniu, tworzeniu projektów graficznych i spacerach z psinką Cytrą.

Magda Wielewska

Magister neurobiologii i studentka psychologii na Uniwersytecie Gdańskim, specjalność neurobiopsychologia. Członkini Koła Badań Psychologicznych Experior. Wygłosiła referaty z tematu uzależnień behawioralnych na dwóch konferencjach ogólnopolskich i uczestniczyła w kilku projektach naukowych. Na gruncie psychologicznym interesuje się rolą tworu siatkowatego i nowoczesnymi metodami neuroobrazowania.

Fanka górskich wycieczek i nauki języków obcych, w wolnych chwilach dzierga wełniane różności.

Kacper Gargul

Student psychologii na specjalności Psychoseksuologia. Uczestniczył w międzynarodowych i ogólnopolskich konferencjach z zakresu seksuologii czy psychologii klinicznej. Pomagał również przy organizacji podobnych zasięgiem konferencji na Uniwersytecie Gdańskim. Członek zarządu Koła Badań Psychologicznych „Experior”. Laureat m.in. Nagrody Rektora oraz Stypendium Rektora. Pomaga przy badaniach naukowych, w tym finansowanych w ramach programów „Diamentowy Grant” lub „Preludium”. Reprezentant uczelni na Akademickich Mistrzostwach Polski w Snowboardzie. W ramach psychologii interesuje się zagadnieniami z dziedziny seksuologii, neuropsychologii i psychologii klinicznej.

Prywatnie jego hobby stanowią sport, historia oraz filozofia.

Piotr Luszuk

Student psychologii o specjalności neurobiopsychologicznej. Udziela się w kole naukowym „Experior”, w ramach którego w poprzednim roku zajmował się współtworzeniem bazy trójmiejskich placówek wsparcia psychologicznego. Oprócz poszerzania swojej wiedzy na zajęciach pomaga w realizacji prac naukowych swojego instytutu. W swojej przyszłej pracy naukowej planuje zgłębić tematykę neurologicznych podstaw duchowości.

Wolny czas spędza na tworzeniu niezależnego projektu muzycznego Nirlazc. Interesuje się literaturą popularnonaukową, jak i światem opisanym w klasycznych powieściach. Odnajduje inspiracje w dziełach Davida Bowiego, Roberta Sapolskiego oraz Stanisława Lema.