Patronat nad książką

Nasza Fundacja objęła patronat nad książką z ćwiczeniami poznawczymi. Jedną z autorek jest fundacyjna współpracowniczka – Ilona Bidzan-Bluma.

Książka pt. „Karty pracy do ćwiczeń funkcji poznawczych” wydana przez Wydawnictwo Difin zawiera zadania nawiązujące do wymagań i sytuacji życia codziennego. Wszystko po to, aby usprawnić uwagę, pamięć, a także funkcje wykonawcze odpowiadające m.in. za planowanie dnia, monitorowanie codziennych obowiązków i wykonywanie ich chronologicznie (np. przygotowanie planów posiłków czy miesięcznego budżetu).

Karty pracy przeznaczone są dla dzieci (od 10 lat), osób we wczesnej, średniej, późnej fazie dorosłości oraz seniorów. Ćwiczenia mogą być przydatne również w rehabilitacji utraconych/obniżonych funkcji. Można je wykonywać zarówno samodzielnie, jak i pod okiem terapeuty. 

Cieszymy się, że na rynku dostępnych jest coraz więcej pozycji z tego typu ćwiczeniami, ponieważ jest to świetny pomysł na popularyzację treningów poznawczych. Mózg jest jak mięsień, a zdolności intelektualne zawsze warto trenować. ?

Książka do kupienia tutaj: www.ksiegarnia.difin.pl/karty-pracy-do-cwiczen-funkcji-poznawczych-czesc-1-cwicz-swoj-umysl

Paulina