Happiness at School

Ogólnopolski Tydzień Szczęścia w Szkole to coroczne wydarzenie, które odbywa się w całej Polsce w trzecim tygodniu września. W tym roku świętujemy w dniach 19-25 września 2022.

Celem Tygodnia Szczęścia w Szkole jest zwrócenie uwagi na szczęście i dobrostan i ich związki z efektami kształcenia. Badania pokazują, że ludzie doświadczający szczęścia w szkole i w pracy żyją zdrowiej, dłużej, lepiej. Poczucie szczęścia sprzyja odporności, kreatywności, zaangażowaniu, budowaniu relacji, przyjaźniom. To prawdziwa profilaktyka depresji i chorób cywilizacyjnych. Co roku w ramach Tygodnia Szczęścia szkoły, przedszkola i organizacje zaangażowanie w szeroko pojmowaną edukację organizują różne wydarzenia: lekcje, warsztaty, konkursy, akcje i kampanie społeczne. Wyobraźnia uczestników nie zna granic. Sami zobaczcie tutaj!

Jako Fundacja w pełni zgadzamy się z ideą Tygodnia Szczęścia i z energią włączamy się w działania. Mamy mnóstwo pomysłów, jak dołożyć swoją cegiełkę do projektu zainicjowanego przez dr Annę Hildbrandt-Mrozek z Movus Movere. Więcej informacji już wkrótce, ale już teraz zapraszamy na stronę projektu: www.happinessatschool.pl, na której każda szkoła może zgłosić swój udział do tej radosnej inicjatywy.