Tydzień szczęścia w szkole 2023

Ogólnopolski Tydzień Szczęścia w Szkole to coroczne wydarzenie odbywające się w całej Polsce w trzecim tygodniu września, zainicjowane przez dr Annę Hildebrandt-Mrozek z Movus Movere trzy lata temu. W tym roku Tydzień Szczęścia obchodzimy w dniach 18-24 września 2023. Działamy pod hasłem „Z optymizmem i nadzieją!”.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na szczęście i dobrostan oraz ich związki z edukacją. Ten czas jest okazją do podejmowania tematów, które na co dzień nie pojawiają się w szkole, takich jak dbanie o pozytywne uczucia, relacje czy poczucie sensu w życiu. Badania pokazują, że ludzie doświadczający szczęścia w szkole i pracy żyją zdrowiej, dłużej i lepiej. Poczucie szczęścia sprzyja również odporności, kreatywności, zaangażowaniu oraz przyjaźniom.

Jak co roku w ramach Tygodnia Szczęścia instytucje zajmujące się edukacją zorganizują różne wydarzenia: lekcje, warsztaty, akcje i kampanie społeczne oraz konkursy.

Jako Fundacja całkowicie zgadzamy się z ideą Tygodnia Szczęścia i chętnie włączamy się do działania. We wrześniue podzielimy się z Wami tym, co przygotowaliśmy ????????.

Serdecznie zapraszamy Was do odwiedzenia strony www.happinessatschool.pl, na której znajdziecie więcej informacji o akcji. Na stronie można zgłosić się do udziału w inicjatywie.

Zapraszamy każdą osobę związaną z edukacją do tego, by włączyć się do działań, a jeśli macie znajomych nauczycieli i nauczycielki – koniecznie dajcie im znać ????????‍????!